Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym zyskała miano „wampirzego liftingu”.  

Działanie osocza bogatopłytkowego PRP (Platelet-Rich Plasma) z powodzeniem wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny od ponad 30 lat.  Zabiegi wykonywane są zabiegi na twarzy, szyi i dekolcie dla odmłodzenia i spłycenia zmarszczek oraz skóry ramion i brzucha w celu ujędrnienia tych partii ciała. Terapia ma również zastosowanie przy mezoterapii skóry głowy w leczeniu łysienia.

Procedura polega na pobraniu krwi i jej ponownym wykorzystaniu. Główną zaletą zabiegu jest fakt, że do jego przeprowadzenia wykorzystuje się jedynie substancję pozyskiwaną z krwi pacjenta. Nie ma ingerencji obcych lub sztucznych preparatów, wykorzystuje się tylko naturalne właściwości regeneracyjne osocza. Zawarte w osoczu płytki krwi są swoistym magazynem regulatorów i cząsteczek czynników wzrostu odpowiedzialnych za regenerację i odbudowę. Inicjują one i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym  jest więc naturalna i nieinwazyjna, a rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Procedura rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjenta. Następnie, oddziela się najważniejszy dla zabiegu składnik – bogatopłytkowe osocze. To skoncentrowane płytki krwi, które zawierają czynniki wzrostu. Wprowadzenie osocza w skórę pobudza komórki i przyspiesza ich regenerację.

Po zabiegu zregenerowane komórki sprawiają, że skóra jest bardziej elastyczna, a zmarszczki wygładzone i mniej widoczne. Rezultat jest długotrwały i utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Zabieg można wykonywać przez cały rok, jednak przez 7 dni po nim należy unikać opalania miejsc iniekcji.